Cum poţi să devii voluntar?

14-02-2008

Trebuie decât să contactezi persoana care se ocupă de voluntari din locaţia care te interesează (vezi cagegoria “Despre noi -> Contact”) şi ai făcut pasul spre voluntariat la Tineri pentru Tineri.

În funcţie de opţiunile personale şi de îndeplinirea criteriilor de selecţie, te poţi înscrie şi poţi participa la cursurile de instruire, care îţi dau calitatea de a participa ca instructor la activităţile de formare din cadrul şcolilor şi de a instrui la rândul tău noi voluntari.

În prezent, voluntarii îşi desfăşoară activităţile în Bucureşti şi în alte 14 locaţii: Iaşi, Vaslui, Constanţa, Teleorman, Timiş, Maramureş, Mehedinţi, Tulcea, Dâmboviţa, Ilfov, Botoşani, Brăila, Ialomiţa şi Braşov.

Echipa de voluntari numără în prezent aproape 1.000 de membri activi în toate cele 15 locaţii.

daniel, la data 26-02-2013 si ora 3:05 pm a scris:

Bunaziua…as dori sa ma inscriu ca voluntr la botosani

Dan, la data 27-02-2013 si ora 11:26 am a scris:

Salut Daniel,

Pentru a deveni voluntar te rugăm să iei legătura cu coordonatorul nostru din Botoșani, Angelica Straticiuc, la 0741 231 009 sau angelica.straticiuc@y4y.ro
Ea te va înduma mai departe pentru pașii pe care trebuie să îi urmezi.

Mult succes,
Echipa TpT

Geo, la data 27-03-2013 si ora 2:55 pm a scris:

Buna ziua!

Cu cine ar trebui sau pot lua legatura pentru a ma inscrie ca voluntar? Eu fiind din orasul Iasi.

Dan, la data 27-03-2013 si ora 4:41 pm a scris:

Salut Geo,

Pentru a deveni voluntar te rugăm să iei legătura cu coordonatorul nostru din Iași, Iulian Coroliuc. Datele sale de contact sunt 0741 240 221 sau iulian.coroliuc@y4y.ro

Mult succes!
Echipa TpT

Niculae Bogdan, la data 23-07-2013 si ora 2:50 pm a scris:

Buna ziua,

As vrea sa ma inscriu ca voluntar in Bucuresti. Sunt in clasa a X-a.

Dan, la data 24-07-2013 si ora 10:58 am a scris:

Salut Bogdan,

Te așteptăm la sediul nostru din strada Icoanei, nr. 29A, zona Piața Gemeni. Înainte o poți suna pe Alexandra, coordonatorul nostru din București, datele de contact se regăsesc la secțiunea Contact.

Toate cele bune,
Echipa TpT

Aurelia, la data 08-09-2013 si ora 7:18 pm a scris:

buna.In Giurgiu nu exista coordonator de proiect?As dori sa aplic ca si voluntar..

Dan, la data 10-09-2013 si ora 10:34 am a scris:

Bună Aurelia,

Din păcate Giurgiu nu se regăsește printre județele acoperite de noi și momentan resursele nu ne permit să ne extindem.

Dacă vei da la facultate într-una dintre sucursale, te rugăm nu ezita să ne contactezi.

Mult succes,
Echipa TpT

Angela Trusculescu, la data 03-10-2013 si ora 4:09 pm a scris:

Buna ziua,as vrea sa ma inscriu ca voluntar in Dr.Tr.Severin.Sunt in cls a IX-a

mihai, la data 09-10-2013 si ora 8:55 am a scris:

Buna Angela,
Te rugam sa iei legatura direct cu coordonatorul judetean, Tania Pleniceanu - Mehedinţi: 0741 231 017 sau tania.pleniceanu@y4y.ro.

Succes,
Echipa TpT